Centrum Obsługi Klienta: +48 668 402 000 Pn - Pt  9:00 - 18:00    Sobota  9:00 - 15:00
English Deutsch
WYSZUKAJ APARTAMENT

PERŁA uzdrowisk dolnośląskich


[ Świeradów Zdrój ]

Podgórski klimat, piękne widoki, dobrze rozbudowana sieć szlaków turystycznych i rowerowych, wody lecznicze wspomagające zwalczanie rozmaitych chorób i to tylko niektóre z zalet Świeradowa Zdrój, które od lat przyciągają tu rzesze turystów i kuracjuszy.


Świeradów Zdrój to miasto położone w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w Sudetach Zachodnich, w pobliżu Jeleniej Góry. Wyjątkowego klimatu nadaje miejscu usytuowanie w kotlinie, pomiędzy masywami Wysokiego i Kamienieckiego Grzbietu. Kotlinę zamyka od południa zbocze Stogu, od północnego-zachodu zbocze Sępiej Góry i od strony północno-wchodniej zbocze Grzbietu Kamienieckiego. Turystów poszukujących spokojnego miejsca do wypoczynku z pewnością ucieszy fakt, że Świeradów Zdrój nie leży w pobliżu żadnego większego miasta. Usytuowanie z dala od gwaru i zgiełku pozwala ukoić skołatane nerwy i pozbierać myśli. Pachnące żywicą lasy, świeże górskie powietrze, malownicze widoki i niczym nie zmącona cisza, a więc czego chcieć więcej?


Tym, którzy jednak podczas urlopu lubią się także dobrze bawić, miasto oferuje kilka ciekawostek.
W lecie wolny czas spędzać tu można na kortach tenisowych, basenach lub jeżdżąc konno. W zimie panują tu idealne warunki do jazdy na nartach. W mieście znajduje się sześć wyciągów narciarskich i dwa tory saneczkowe. Świeradów Zdrój dysponuje także czynną przez cały rok koleją gondolową, która zawozi turystów na szczyt Stogu Izerskiego. Jest to jedna z trzech kolei gondolowy w Polsce. Będąc w Świeradowie warto odwiedzić również Mini Muzeum Szachów, gdzie znajdują się zabytkowe zbiory figur szachowych, szachownic oraz literatury poświęconej tej grze.


Świeradów Zdrój to miasto, które znane jest również z wyjątkowego obiektu - zabytkowego domu Zdrojowego, wybudowanego w 1904 roku. Budynek składa się z trzech części, na jednej z nich wznosi się ku niebu przepiękna wieża zegarowa. Łącznikiem pomiędzy budynkami jest hala spacerowa o długości 80 m. Przed obiektem rozpościerają się dwa tarasy, każdy o długości 160 m, między którymi usytuowana jest sztuczna grota.


W Świeradowie Zdrój znajduje się sześć obiektów uzdrowiskowych. Tutejsze wody lecznicze o różnym stopniu zmineralizowania stosowane są w leczeniu układu krążenia, chorób reumatycznych, chorób ginekologicznych oraz narządów ruchu.


Świeradów Zdrój to typowe miasto turystyczne i jak każde miasto tego typu posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Pokój lub apartament w Świeradowie Zdrój wynająć możemy w jednym z wielu hoteli i domów wczasowych. Nie brakuje tu również schronisk i kwater prywatnych. Każdy, niezależnie od preferencji i zasobności portfela, z pewnością znajdzie tu dla siebie idealny nocleg. Świeradów Zdrój oferuje swoim gościom również wiele restauracji z atrakcyjnym menu oraz przytulnych lokali, w których napić się można aromatycznej kawy czy też herbaty.


Do miasta zarówno w okresie letnim, jak i zimowy przybywają turyści nie tylko z Polski, ale i z Niemczech.

To świetne miejsce na weekendowy wypad jak również dłuższy urlop. Wyjątkowy urok miasteczka pozytywnie wypływa na samopoczucie i pozwala zapomnieć o codziennych troskach. Miasto to nie bez powodu nazywane jest perłą uzdrowisk dolnośląskich.


statystyki: 0.042273044586182 sekund
strona: 0.61131596565247 sekund