Centrum Obsługi Klienta: +48 668 402 000 Pn - Pt  9:00 - 18:00    Sobota  9:00 - 15:00
English Deutsch
WYSZUKAJ APARTAMENT

Miejscowość, którą warto odwiedzić


[ Szklarska Poręba ]

Sąsiadujące z granicami Szklarskiej Poręby Karkonosze oraz Góry Izerskie stwarzają sposobność do niebanalnego spędzania czasu oraz wypoczynku w obliczu natury o każdej porze roku. Bez względu na to, czy wizytę w tym wyjątkowym pod wieloma względami mieście zaplanujemy na lato, jesień, zimę czy też wiosnę, zawsze odnajdziemy tu wiele atrakcji, które zapewnią nam idealny urlop.

Szklarska Poręba stanowi bazę wypadową wycieczek w Karkonosze oraz Góry Izerskie. Rozbudowana sieć szlaków turystycznych zawiedzie nas w najpiękniejsze zakątki tych cudownych pasm Sudetów Zachodnich, których pejzaże olśniewają niebagatelnymi panoramami, szatą roślinną oraz formami skalnymi. Do punktów, które obowiązkowo musimy uwzględnić w liście miejsc do odwiedzenia, należą m.in. Wodospad Kamieńczyka oraz Szklarki. Pierwszy z nich uchodzi za najwyższy wodospad polskich Sudetów: trzy kaskady, którymi spada potok, osiągają łącznie 27 m wysokości. Wodospad Szklarki to drugi pod względem wysokości (13,3 m) wodospad polskich Karkonoszy. Jego spiralnie spadająca kaskada ukazuje piękno natury w całej jej okazałości, co budzi w odwiedzających go turystach niezapomniane wrażenia. Kolejnymi docenionymi przez mieszkańców Polski, ale i nie tylko, miejscami są Hala Szrenicka oraz górujący ponad nią szczyt Szrenica (1362 m n.p.m.), na który możemy dostać się także za pomocą krzesełkowej kolei linowej. Oba te punkty oferują miłośnikom górskich wypraw zapierające dech w piersiach widoki na karkonoskie szczyty, a także Kotlinę Jeleniogórską. Wycieczka szlakami Gór Izerskich będzie na pewno doskonałą opcją dla tych, którzy gustują w mniej uczęszczanych miejscach, co jednak nie oznacza, że mniej atrakcyjnych pod względem przyrodniczym.

Odwiedzając Szklarską Porębę w lecie będziemy mieli okazję poznać okolicę poruszając się na dwóch kołach po świetnie przygotowanych trasach rowerowych, których łączna długość wynosi 450 km. Dzięki nim, wygodnie przemierzymy okalające kurort lasy i polany, a także dotrzemy na wysokość 1150 m n.p.m., bo właśnie tyle liczy sobie najwyższy punkt rowerowych szlaków. Trasy oznaczone są stopniami trudności, dzięki czemu z łatwością dobierzemy tę odpowiednią na przejażdżkę z małym dzieckiem bądź bardziej wymagającą siły i kondycji wyprawę. Zimą Szklarska Poręba oferuje liczne nartostrady jak również wyciągi, które ściągają narciarzy z całej Polski oraz z poza niej.

Ten pełen uroku kurort jest bogaty nie tylko w młodzieżowe schroniska, ale i komfortowe apartamenty. Szklarska Poręba jest świetnie przygotowana na przyjęcie urlopowiczów - posiada doskonałe zaplecze gastronomiczne, a także całe mnóstwo atrakcji, które nie pozwolą się nudzić nikomu, kto zagości w mieście.

statystyki: 0.051570892333984 sekund
strona: 0.73904013633728 sekund