Centrum Obsługi Klienta: +48 668 402 000 Pn - Pt  9:00 - 18:00    Sobota  9:00 - 15:00
English Deutsch
WYSZUKAJ APARTAMENT

Nadmorski kurort pełen atrakcji


[ Kołobrzeg ]

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast Pomorza Zachodniego. Początki jego dziejów sięgają aż do VIII wieku i wtedy to właśnie Kołobrzeg pełnił rolę grodu obronnego. Dzisiaj miasto należy do jednego z najsłynniejszych polskich kurortów nadmorskich.

Kołobrzeg cieszy się rozwiniętą na wysokim poziomie turystyką. Bazuje ona nie tylko na trzech plażach kąpieliskowych (Plaża Zachodnia, Centralna oraz Wschodnia), lecz także na działalności uzdrowiskowej, która pozostaje jedną z głównych gałęzi lokalnej gospodarki. Pierwszy zakład kąpieli solankowych powstał tu już w roku 1830. Obecnie w licznych ośrodkach wypoczynkowo-rehabilitacyjnych, do których każdego roku ściągają turyści zarówno z Polski, jak i z za granicy, leczy się głównie choroby dróg oddechowych, stawów, krążenia oraz cukrzycę.

Uzdrowiska oraz plaże to jednak nie wszystko, co Kołobrzeg ma do zaoferowania. Miasto posiada wiele walorów architektonicznych oraz urbanistycznych. Rysując jego sylwetkę nie sposób nie wspomnieć chociażby o Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, na którego liście znajduje się miasto. Do pereł architektury gotyckiej Kołobrzegu należy pięcionawowa świątynia rzymskokatolicka z XIV wieku - bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Ten niesamowity obiekt fascynuje nie tylko swą niepowtarzalną konstrukcją, lecz także zabytkami, które przetrwały w jego wnętrzu przez ostatnie wieki. Do okazów architektury neogotyckiej, które każdy przyjezdny musi obowiązkowo zobaczyć, należy ratusz miejski, kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, a także budynek poczty. Ważną atrakcję turystyczną miasta stanowi także molo, które wybiega w morze na długość 220 m, oraz latarnia morska, wzniesiona w 1946 roku.

Wizyta w Kołobrzegu usatysfakcjonuje również pasjonatów pieszych wędrówek, którzy odnajdą na terenie miasta trzy szlaki: Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Szlak Solny oraz Szlak im. Frankowskiego. Pierwszy z nich to element europejskiego długodystansowego szlaku pieszego E9, rozpoczynającego się w Portugalii i wiodącego aż do Estonii. Szlak ten biegnie poprzez najciekawsze turystycznie punkty ulokowane wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Szlak Solny oraz Szlak im. Frankowskiego to regionalne trasy. Pierwsza z nich wiedzie od Kołobrzegu do Czaplinka, zahaczając Białogard, Tychowo oraz Połczyn Zdrój. We wszystkich tych miejscowościach na turystów czeka wiele atrakcji architektonicznych oraz kulturalnych.

Wybierając się do Kołobrzegu zapraszamy do skorzystania z interesującej oferty na zakwaterowanie naszej firmy Sun Seasons 24, która zarządza blisko 20 apartamentami w tej miejscowości.

Apartamenty Bursztynowe znajdują się w cichej i zielonej dzielnicy Kołobrzegu, oddalonej około 1 km od morza i ok. 900 m od centrum miasta. Teren wokół obiektu jest ogrodzony i monitorowany, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo.


Wszystkie obiekty posiadają przestronnesypialnieoraz kuchnie i łazienki z pełnym wyposażeniem. Do Państwa wyboru pozostają apartamenty: Marina, Rodzinny, SeaSide; SeaCoast, SeaScape, Soho oraz SunSet.


Z kolei apartamenty Chabrowy, Lozanna oraz Ontario mieszczą się w Aparthotelu Latarnia Morska i jak sama nazwa wskazuje, nieopodal kołobrzeskiej latarni będącej jedną z największych atrakcji miasta.

Apartamenty Zielone Tarasy to 4 wysokiej klasy obiekty – Maroko, Casablanca, Z ogródkiem i Grafitowy położone niespełna 700 m od plaży i 400 m od Amfiteatru Kołobrzeskiego, w zielonej i cichej okolicy.


Podobnie, blisko plaży położony jest też kompleks Apartamentów Pogodne, gdzie uwagę naszych Gości kierujemy na apartament o nazwie Jagoda.


Blisko plaży i obok portu znajdziecie apartament Saloniki w kompleksie Portowe oraz Słoneczny wśród Apartamentów Centrum.


W tych obiektach nawet najbardziej wymagający znajdą idealny dla siebie apartament. Kołobrzeg i Apartamenty Sun Seasons 24 to świetne miejsce dla ludzi pragnący w pełni wypocząć podczas urlopu.Nadmorski kurort posiada również bogate zaplecze turystyczne, na które składają się restauracje oraz puby, ośrodki kultury, a także liczne ośrodki noclegowe: od tanich kwater po luksusowe apartamenty. Kołobrzeg to idealne miejsce nie tylko na letni wypoczynek.


statystyki: 0.043394088745117 sekund
strona: 0.73988795280457 sekund