Centrum Obsługi Klienta: +48 668 402 000 Pn - Pt  9:00 - 18:00    Sobota  9:00 - 15:00
English Deutsch
WYSZUKAJ APARTAMENT

Nadmorski kurort pełen atrakcji


[ Kołobrzeg ]

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast Pomorza Zachodniego. Początki jego dziejów sięgają aż do VIII wieku i wtedy to właśnie Kołobrzeg pełnił rolę grodu obronnego. Dzisiaj miasto należy do jednego z najsłynniejszych polskich kurortów nadmorskich.

Kołobrzeg cieszy się rozwiniętą na wysokim poziomie turystyką. Bazuje ona nie tylko na trzech plażach kąpieliskowych (Plaża Zachodnia, Centralna oraz Wschodnia), lecz także na działalności uzdrowiskowej, która pozostaje jedną z głównych gałęzi lokalnej gospodarki. Pierwszy zakład kąpieli solankowych powstał tu już w roku 1830. Obecnie w licznych ośrodkach wypoczynkowo-rehabilitacyjnych, do których każdego roku ściągają turyści zarówno z Polski, jak i z za granicy, leczy się głównie choroby dróg oddechowych, stawów, krążenia oraz cukrzycę.

Uzdrowiska oraz plaże to jednak nie wszystko, co Kołobrzeg ma do zaoferowania. Miasto posiada wiele walorów architektonicznych oraz urbanistycznych. Rysując jego sylwetkę nie sposób nie wspomnieć chociażby o Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, na którego liście znajduje się miasto. Do pereł architektury gotyckiej Kołobrzegu należy pięcionawowa świątynia rzymskokatolicka z XIV wieku - bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Ten niesamowity obiekt fascynuje nie tylko swą niepowtarzalną konstrukcją, lecz także zabytkami, które przetrwały w jego wnętrzu przez ostatnie wieki. Do okazów architektury neogotyckiej, które każdy przyjezdny musi obowiązkowo zobaczyć, należy ratusz miejski, kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, a także budynek poczty. Ważną atrakcję turystyczną miasta stanowi także molo, które wybiega w morze na długość 220 m, oraz latarnia morska, wzniesiona w 1946 roku.

Wizyta w Kołobrzegu usatysfakcjonuje również pasjonatów pieszych wędrówek, którzy odnajdą na terenie miasta trzy szlaki: Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Szlak Solny oraz Szlak im. Frankowskiego. Pierwszy z nich to element europejskiego długodystansowego szlaku pieszego E9, rozpoczynającego się w Portugalii i wiodącego aż do Estonii. Szlak ten biegnie poprzez najciekawsze turystycznie punkty ulokowane wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Szlak Solny oraz Szlak im. Frankowskiego to regionalne trasy. Pierwsza z nich wiedzie od Kołobrzegu do Czaplinka, zahaczając Białogard, Tychowo oraz Połczyn Zdrój. We wszystkich tych miejscowościach na turystów czeka wiele atrakcji architektonicznych oraz kulturalnych.

Nadmorski kurort posiada również bogate zaplecze turystyczne, na które składają się restauracje oraz puby, ośrodki kultury, a także liczne ośrodki noclegowe: od tanich kwater po luksusowe apartamenty. Kołobrzeg to idealne miejsce nie tylko na letni wypoczynek.


statystyki: 8.2969665527344E-5 sekund
strona: 0.0027980804443359 sekund