Centrum Obsługi Klienta: +48 668 402 000 Pn - Pt  9:00 - 18:00    Sobota  9:00 - 15:00
English Deutsch
WYSZUKAJ APARTAMENT

Miasto, w którym nie sposób się nudzić


[ Karpacz ]

Karpacz to miejscowość, w której odnajdziemy wiele rozmaitych atrakcji. To miasto, w którym zaskoczy nas architektura oraz przyroda. Wszyscy pasjonaci sportów zimowych oraz miłośnicy górskich spacerów malowniczymi trasami obowiązkowo powinni odwiedzić to magiczne miejsce.


Karpacz usytuowany jest w Karkonoszach, w dolinie rzeki Łomnicy, na wysokości od 480 do 885 m n.p.m. Nad miastem góruje Śnieżka - najwyższy szczyt Sudetów. Karpacz to znany ośrodek wypoczynkowy. Fakt, iż odległy jest zaledwie o 110 km od stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia, sprawia, że przyjeżdża tu wielu turystów o każdej porze roku. Miasto to przyciąga jednak nie tylko mieszkańców okolicznych aglomeracji - każdego roku przybywa tu także tysiące zagranicznych gości.


Nic w tym dziwnego, znajduje się tu przecież kilkanaście profesjonalnych ośrodków narciarskich, w tym dwie skocznie Karpacz i Orlinek (na tej drugiej swoje zwycięskie skoki oddawał Adam Małysz), mnóstwo atrakcyjnych szklaków turystycznych oraz ciekawych zabytków. Dzięki swojemu położeniu, Karpacz posiada wymarzone warunki do uprawiania sportów zimowych - pokrywa śnieżna zalega tu przez 95 dni w roku. Na gości spragnionych adrenaliny czeka najdłuższy w Polsce tor saneczkowy oraz alpejski tor bobslejowym Alpine - Coastera. Turystom lubiącym dobrą zabawę niezapomniane przeżycia zapewnią również zjazdy na pontonach, tzw. snowtubing.


Przemierzając szklaki, rozsiane zarówno w samym Karpaczu, jak i wokół niego, nie można przegapić takich ciekawostek przyrodniczych jak: dziki wodospad, zabytkowa zapora na Łomnicy tworząca malowniczy zalew, punkt widokowy Karpatka czy też największy marmit w całych Sudetach. Miejscem, którego w Karpaczu nie sposób nie odwiedzić, jest także Muzeum Zabawek. Podziwiać tam można unikatowe zabawki z całego świata. To wielka przygoda zarówno dla małych, jak i dużych. Dzieciom wizyta w muzeum z pewnością sprawi wielką frajdę i pobudzi ich wyobraźnię, dorośli natomiast będą mieli okazję powrócić do wspomnień z dzieciństwa. Muzeum Zabawek to jednak nie jedyne muzeum w Karpaczu, w mieście usytuowane jest również Muzeum Sportu i Turystyki, w którym obejrzeć można wiele interesujących eksponatów. Znajdują się tam przedmioty związane z rozwojem sportu, turystyki i ochrony przyrody z przed kilku wieków. To jednak nie koniec atrakcji, Karpacz słynie również z niezwykłej budowli - zbudowanego na przełomie XII i XIII wieku w południowej Norwegii Kościoła Wang. Ta budowla powstała w całości z drewna, bez użycia ani jednego gwoździa.


W tym niezwykłym, pełnym różnych niespodzianek mieście, bez problemu wybierzemy odpowiedni, dopasowany do naszych potrzeb i zasobów portfela nocleg. Karpacz posiada wyjątkowo bogatą bazę noclegową. Wybierać możemy spośród 11 tys. miejsc o wysokim standardzie. Wśród nich znajdują się zarówno przytulne domy wypoczynkowe, schroniska młodzieżowe, jak i luksusowe hotele. Nawet najbardziej wybredni gości bez trudu znajdą tu dla siebie odpowiednio wyposażony apartament. Karpacz to miasto, w którym nie zabraknie nam również restauracji. W ich menu odnajdziemy wyśmienite dania nie tylko polskiej, ale i zagranicznej kuchni.


Bez wątpienia warto podczas zimowego lub letniego urlopu odwiedzić to niezwykłe miasto. To miejsce pełne architektonicznych i przyrodniczych atrakcji, w którym nie sposób się nudzić.


statystyki: 0.052109003067017 sekund
strona: 0.74208092689514 sekund